ائوز سایتینیزه خوش گلیب سینیزامروز : 8/9/1399

 

وب سایت شخصی دکتر علی  اکبر زاده
   
  صفحه اصلی
  معرفی
  اخبار
  مقالات
  بازدیدها و سفرنامه
  مروری بر ...
  توسعه پایدار
  انتقادات و پیشنهادات
  آلبوم تصاویر
  لینک ها
  ارتباط با ما
   
 

نطفه دموکراسی و جامعه مدنی در آذربایجان بسته شده است.(سید محمد خاتمی) 

 

 
 
پیوندهای روزانه

خبرگزاری ها
ایسنا
ایرنا
- حیات
- مهر
فارس
- موج
- برنا
- ایسکانیوز
- ایرانیوز

روزنامه ها
- آفتاب یزد
- اطلاعات
- اعتماد
- اعتماد ملی
- ایران
- ایران ورزشی
- جام جم
- حیات نو
- شرق
- خبر ورزشی
- جهان فوتبال

 
     
     

سيدحسن خميني:عده يي اسلحه را به سمت خودي ها گرفته اند

نوه بنيانگذار فقيد جمهوري اسلامي با اشاره به ويژگي دشمن شناسي امام و احاطه وي به دشمنان حقيقي نظام اينگونه نسبت به برخي عملکردها واکنش نشان داد؛ «بسياري اوقات ما در سنگر را طرف دشمن مي گذاريم و اسلحه را به سمت خودي مي گيريم. بسياري موارد در اين کشور وجود داشته که دشمن گم شده است.»
سيدحسن خميني با تاکيد بر اينکه «در هاي سنگر بايد به روي دوستان باز باشد» گفت؛ گاهي اوقات ما با احساسات ديندارانه خود ممکن است به يکسري از ظواهر حساسيت نشان دهيم در حالي که مصيبت بزرگ تر چيز ديگري است.
وي که در جمع ائمه جماعات، هيات هاي امنا، بانوان فعال در مساجد و مسوولان مرکز رسيدگي به امور مساجد در حرم مطهر امام خميني(ره) سخن مي گفت، ادامه داد؛ در تاريخ چندصدساله اخير کشورمان همواره نهضت هايي وجود داشته است اما به جرات مي توان گفت که هيچ کدام از آنها جز انقلاب اسلامي به پيروزي دست نيافتند و اين پيروزي مديون گردهم آوردن سه عامل آزادي، استقلال و اسلام بود که در نهضت هاي گذشته اين سه با هم جمع نشده بودند.
به گزارش ايسنا وي افزود؛ اصل اول آزادي است؛ به اين دليل که مردم از استبداد رضاخان و پسر او به تنگ آمده بودند و جامعه از اين حيث به حد انفجار رسيده بود. موضوع دوم استقلال و بيگانه ستيزي است؛ روزگاري در اين سرزمين هر پرچمي يا پرچم روس بود يا امريکا و يا انگليس و حتي در ذهن آزاديخواهان تصور نمي شد که در کشور اصلاحي صورت بگيرد، بدون اينکه کمکي از بيگانگان گرفته شود.
فرزند يادگار حضرت امام ادامه داد؛ دو اصل آزادي و استقلال البته در جريان ملي شدن صنعت نفت نيز وجود داشت اما اين نهضت نهايتاً شکست خورد؛ چراکه خواسته سوم مردم يعني دينداري در بين عمده سردمداران اين حرکت وجود نداشت. در سيماي امام خميني(ره) نه اسلام مستبدانه نه آزادي جداي اسلام و نه اسلام بدون استقلال وجود نداشت. سيدحسن خميني با اشاره به اينکه «امام خميني(ره) مساجد را به سنگر تعبير کرده اند» ،خاطرنشان کرد؛ سنگر سه خاصيت بزرگ دارد؛ وحدت فرماندهي، دشمن شناسي و اينکه درهاي سنگر به روي دوستان باز باشد. در مسجد امام جماعت فرمانده است، اما نوع فرماندهي در اين سنگر با سنگرهاي نظامي تفاوت دارد. اينجا فرماندهي اقناعي است بايد مردم را اقناع کرد و الزاماً با دستور نمي توان کارها را پيش برد زيرا توده جامعه که در سنگرها حاضر مي شوند سرباز نيستند.
وي با تاکيد بر اينکه «بهترين اقناع براي مردم رفتار است»، گفت؛ اگر مردم خلوص را در سيماي کسي ببينند از او تبعيت مي کنند. رفتارهاي ما رنگ دارد و تاثير اين رفتار به رنگ آن است. برخي با دل باز و لب خندان با مردم برخورد مي کنند و به گونه يي قدرت تاثير دارند که نظم داخلي انسان ها را حفظ خواهند کرد.بازگشت به ليست

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر علی اکبرزاده میباشد