ائوز سایتینیزه خوش گلیب سینیز

امروز : 4/9/1399
 
 
 
æÈ ÓÇیÊ ÔÎÕی ϘÊÑ Úáی  ǘÈÑ ÒÇÏå
 
 
نطفه دموکراسی و جامعه مدنی در آذربایجان بسته شده است.(سید محمد خاتمی) 

 
پیوندهای روزانه
انتخاب دهم

این روزها در بین مردم بحث انتخابات به آرامی و با احتیاط در جریان است کنار کشیدن خاتمی تقریباً یک نوع سردرگمی را برای نسل جوان و روشنفکران ببار آورد حضور خاتمی تنور انتخابات را گرمتر می ساخت و تعداد بیشتری از مردم در پای صندوقهای رای حاضر میشد و این یعنی رونق بخشیدن به میدان خاموش انتخابات که مورد پسند انحصار طلبان نبوده و نیست خاتمی کنار کشید ولی ارثیه ای را به یادگار گذاشت که مسیرهای مختلفی را در پیش روی مردم قرار داده است موسوی گرانسنگ ترین ذخیره انقلاب اسلامی است که چندین عنوان را با خودش یدک میکشد درست است که خاتمی ایشان را به مردم سفارش کرده و می کند ولی ایشان خودش نیز دارای مشخصه هایی از بدو انقلاب است که هرگز نمیشود نادیده گرفت.
موسوی یادگار انقلاب است او در سخت ترین روزهای کشور در پست نخست وزیری انجام وظیفه کرده و دارای خاطرات بسیار ارزشمندی در بین مردم است.
او یادگار امام(ره) است چرا که تا آخرین زمان ممکن آن حضرت از ایشان حمایت کرده و از دولت ایشان دفاع نمودند او صادق و پاک بوده و از جنس مردم است او برنامه ریز بوده و به کارهای با برنامه اهمیت می دهد ایشان جهانی فکر کرده و توسعه نگر میباشد او آزادی خواه بوده و از آزادی فکر و اندیشه دفاع میکند او انسان متواضع و در عین حال دارای قدرت تصمیم گیری فوق العاده است او هنرمند بوده و هنر اداره کشور خوب ایران را داراست مهمتر اینکه او فریبکار و سیاه نما نیست.
ایشان دارای خاطرات زیاد در بین رزمندگان اسلام است چرا که کشور را در زمان جنگ به نحو مناسب اداره کرده است.
پس در این گیر و دار انتخابات که چندان هم تنورش داغ نیست یکی از مسیرهای سیاسی کشور با موسوی تعبیر و تفسیر خواهد شد و افرادی با موسوی خواهند بود که امام (ره) را قبول داشته و دارند و همچنین به مدیریت ایشان اعتماد می کنند و هم ایشان را برای اداره کشور رو به جلو اصلح می دانند.
یکی از دوستان که در ستاد موسوی فعالیت میکند تعریف می کرد که موسوی موسوی است و به هیچ جناح و حزبی تعلق ندارد البته متاسفانه این هم امروزها رسم شده که در اذهان بعضی از دوستان، حزب ستیزی دیده میشود که جای بحث دارد ولی نظر ایشان این بود که ایشان فراحزبی هستند و وابستگی به مردم دارند نه به جریان خاصی و بگذریم از این که احزاب هم از طریق تایید مردمی شکل میگیرند.
از این بحثها که بگذریم بایستی در این فکر باشیم که فضای انتخاباتی را فعالتر سازیم که البته امکانات لازم هم برای این کار به آن صورت وجود ندارد رسانه ملی به رسانه تک صدایی و دولتی تبدیل شده و روزنامه ها کاملاً در اختیار جریان خاص قرار دارند و مردم عادی هم که به آن صورت با وبلاگ و غیره در تماس نیستند و لذا کار موسوی و سایرین که در یک شرایط نابرابر قرار گرفته اند واقعاً سخت بوده و فقط امید به مردم مانده که به نوعی بازار انتخابات را گرم نمایند تا شاید خودشان از وضعیت موجود که تحقیر شدن مردم را به دنبال داشته و دارد نجات پیدا کنند.
رویکرد مردم آگاه به وضع موجود نشان از عدم تایید آن است و هرگز این مسئله زیر سئوال بردن حاکمیت کلان کشور نیست بلکه حکایت از ضعفهای مجریان در زمینه های مختلف دارد و برای عدم تکرار آن حضور هر چه پر شور مردم ضروری است.
انتظار از مردم همیشه آگاه ایران این است که بار دیگر آفریننده تغییر اساسی در سیستم اجرائی کشور بوده و از این مسیر یکبار دیگر در خدمت به خودشان پیشقدم باشند.
اینکه کشور به سوی پرتگاه هدایت میشود جمله سنگینی بوده که یکی از کاندیداهای اصولگرا بر زبان رانده و حیرت جناح حاکم را بر انگیخته است پس وضع کشور مساعد نیست و نیاز به دگرگونی اساسی در سیستم اجرائی دارد اعتماد به موسوی و رای به ایشان کشور را به سوی آرامش و توسعه پایدار رهنمون شده و وطن را بر همه آحاد آن امن تر خواهد ساخت.

بازگشت به ليست
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر علی اکبرزاده میباشد