ائوز سایتینیزه خوش گلیب سینیز

امروز : 8/9/1399
 
 
 
æÈ ÓÇیÊ ÔÎÕی ϘÊÑ Úáی  ǘÈÑ ÒÇÏå
 
 
نطفه دموکراسی و جامعه مدنی در آذربایجان بسته شده است.(سید محمد خاتمی) 

 
پیوندهای روزانه
خاتمي مي آيد

خاتمي مي آيد،اما نه براي گشت و گذار معمولي و ايجاد توقعات بيش از توان مادي و خارج از مقررات كشور.
خاتمي مي آيد،اما  نه براي سرپوش گذاشتن بر عملكرد غير علمي و غير معقول.
خاتمي مي آيد،اما نه براي نهادينه كردن نفرت،ستيز و خشونت.
خاتمي منادي شعارهايي است كه امام خميني( ره) در زمان اقامت خود در فرانسه بيان كرده اند. خاتمي نماد جمهوريت و مردم سالاري است؛ او از جانب مردمي حرف مي زند كه برايش فرصت اظهار نظر نمانده است.
مردم به وعده هايي راي داده اند كه امام خميني (ره) قبل از 22 بهمن 57 به اطلاع عموم رسانده بودند.دغدغه خاتمي فراموش شدن حضور مردم در آينده انقلاب اسلامي است.
خاتمي مي آيد تا اين دغدغه ها را بار ديگر به اقتدارگرايان ياد آوري نمايد.او نه به دنبال انفلاب مخملي و نه به دنبال انقلاب نارنجي است و به طور اولي نه به دنبال تفرقه و نه به دنبال بر اندازي است.خاتمي الگوي اتحاد ملي براي تقويت حضور مردم فكور و آزاد انديش آذربايجان ايران است.خود اعلام كرده است،براي تكميل اين پروژه حاضر است شوكران نيز بنوشد.
خاتمي مي آيد با كوله باري از انديشه،تفكر،تئوري و تجربه چندين ساله،براي تثبيت حضور مردم و احقاق حقوق فراموش شده اقشار جامعه.خاتمي نيك مي داند كه كوچكترين عقب نشيني مردم از صحنه هاي سياسي كشور سپردن سنگرهاي دفاع از آزادي،استقلال و حاكميت مردم به اغيار است.
خاتمي به سرزميني مي آيد كه از صد ها سال پيش مهد آزاد انديشي و تحول آفريني بوده و هست.او به سرزميني مي آيد كه عليرغم پرداخت هزينه هاي سنگين دفاع از تماميت ارضي كشور چندان هم به خواسته هايش نرسيده است.
به آذربايجان مي آيد.در جمع مردمي حاضر خواهد شد كه از جان و دل،مردم سالاري را قبول داشته و دوستش دارند.مردم آذربايجان در تمام صحنه هاي حماسه آفريني كشور حضور گرم و سازنده داشته اند.آذربايجاني ها اينك ميزبان شخصي هستند كه به تنهايي به درياي خرافات و بدعت ها افتاده و تمامي آزاد انديشان مردم سالار و مردم دوست را محور گرديده است.
پس خاتمي به ديار آشنايان مي آيد.او سفر مي كند به قلب سرزميني كه بابك ها،باقرخان ها، ستارخان ها و ساير قهرمانان ملي را  پرورانده است؛آري به سرزمين قهرمان پرور آذربايجان مي آيد.
بگذار بار ديگر دل ها در فضاي كوچك و اما جسور خود گرمي خاص و ويژه اي را حس نمايد. بگذار خاتمي را بار ديگر در آغوش بكشد و اين يعني ايمان و احترام به مردم سالاري، آزاد انديشي و انحصار ستيزي.
 مردم آذربايجان اين بار از خاتمي و رهبران اين انديشه مقدس انتظار دارد كه مبادا عقب تر از مردم بمانند،بلكه هماهنگ و پوياتر از سطوح تحول موجود جهاني كه لحظه به لحظه در حال نو شدن است حركت كنند و به جاي نهادينه شدن خرافات در لايه هاي فكري انحصارگرايان افكار مترقي ايراني اسلامي را پيش ببرند و بالاتر از آن،فضايي را ايجاد كنند كه مانع شكوفايي جامعه نشود.
زنده باد آذربايجان، پاينده باد ايران،و زنده باد خاتمي.

بازگشت به ليست
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر علی اکبرزاده میباشد