ائوز سایتینیزه خوش گلیب سینیز

امروز : 8/9/1399
 
 
 
æÈ ÓÇیÊ ÔÎÕی ϘÊÑ Úáی  ǘÈÑ ÒÇÏå
 
 
نطفه دموکراسی و جامعه مدنی در آذربایجان بسته شده است.(سید محمد خاتمی) 

 
پیوندهای روزانه
خسروخان

چند روز پیش بود که یکی از دوستان خبر ناراحتی قلبی  خسرو سرتیپی شاعر خوش ذوق ، مجری توانمند و ادیب افتخار آفرین آذربایجان را اطلاع داده و نگرانم نمود بلافاصله با دوستان مذکور به بیمارستان قلب رفته و از احوال عمومی ایشان باخبر شده و کمی آرامش به دوستان ایشان و ما بازگشت.

روز بعدش که آنژیوگرافی شده بودند  اورا در بستر بیماری ناخواسته ملاقات کردیم خیلی از دوستداران شعر و ادب در ملاقات و عیادت ایشان حضور داشتند و از صمیم قلب اورا دعا می کردند.

آنچه جلب توجه می نمود این بود که اغلب عیادت کنندگان از اقشار مختلف مردم بودند ولو اینکه از مسئولین هم در جمع حضار دیده می شدند.

سرتیپی با امکانات کمی که در اختیارش قرار گرفته بود خوب استفاده کرده و نسبت به ادبیات آذربایجان تلاش  مناسب نموده است او در شناساندن ادبای گمنام آذربایجان که حتی زمانی مورد قبول خانواده اش نبودند  گامهای موثری برداشته است در واقع از انزوا به اجتماع کشانده است.

او برای افزایش اعتبار هنری هنرمندان، جدیت داشته و اغلب در رواج فضای فرهنگی، هنری جامعه بویژه آذربایجان بسیار موفق عمل کرده است.

خود شاعری رقیق القلب است در نشان دادن ظرافتهای  فکری جامعه دقت لازم را داراست علی رغم اینکه از نقاط دوردست به تبریز آمده اند ولی زود در قلب اهالی هنر و ادب جای گرفته و در مجالس  مختلف، پایگاه ارزشمند پیدا کرده اند که جای تامل است او در خارج از کشور هم دارای احترام خاص و قابل ارزش هستند امید که به فوریت نقاهتش پایان پذیرد و به آغوش اهالی هنر، ادبیات، شعر و شاعری و در واقع مردم باز گرددند.

من نمی دانم او چگونه برخورد داشته است ولی باور دارم که مردم اورا در حد دور از انتظار دوست دارند و این یک ارزش و سرمایه پایان ناپذیر است

او مایه افتخار مردم هنر دوست آذربایجان بویژه اهالی شریف ارسباران می باشند.

امروز نیز اورا عیادت کردم خوشبختانه سلامت خودش را باز یافته و در حال تمرین برای خدمت مجدد به شهروندان عزیز و ادب دوست هستند و بقولی از ایشان دعوت کردیم که باز هم در آغوش طبیعت بیاساییم و :

میلین  اولسا  بیر  وقت  آیور  بیزیلن       باهار چاغی یایلاخلاری دولاناخ

سیلکینخ یایلاخدا غمدن غوصصه دن       بیرده اوردا گول چیچگه بولاناخ

بازگشت به ليست
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر علی اکبرزاده میباشد