ائوز سایتینیزه خوش گلیب سینیز

امروز : 8/9/1399
 
 
 
æÈ ÓÇیÊ ÔÎÕی ϘÊÑ Úáی  ǘÈÑ ÒÇÏå
 
 
نطفه دموکراسی و جامعه مدنی در آذربایجان بسته شده است.(سید محمد خاتمی) 

 
پیوندهای روزانه
جبارزاده: رييس‌جمهور به 7 سوال بودجه‌يي ما پاسخ دهد

ایسنا: نماينده مردم تبريز در مجلس در تذكري آيين‌نامه‌اي خطاب به حدادعادل گفت: در جلسه‌اي كه رياست‌جمهوري از لايحه بودجه 87 دفاع مي‌كرد؛ بنده بر اساس ماده 179، 7 سوال تقديم شما كردم و شما محبت كرديد سوالات را به رييس‌جمهور داديد.

 اسماعيل جبارزاده در جلسه علني روز يك‌شنبه مجلس افزود: شما فرموديد كه خودشان يا نماينده وي مي‌توانند جواب دهند كه اين برداشت شما از آيين‌نامه، محترم است؛ ولي معتقدم همان جا بايد سوالات جواب داده مي‌شد و تا اين لحظه اين سوالات جواب داده نشده است.

نماينده‌ي مردم تبريز در مجلس گفت: با توجه به اين كه سوالات مربوط به بودجه است و بعد از پايان دادن اين سوالات هم ارزشي ندارد، خواهش من اين است لطف كنيد نماينده دولت يا خود رييس‌جمهور به اين 7 سوال جواب دهند.

او ادامه داد: از 2 حالت خارج نيست؛ آيا دولت اين تكاليف را كه در بودجه سال جاري بود لازم‌الوفا نمي‌داند كه اين يك بحث است و اگر لازم‌الوفا مي‌داند ولي شرايط اجرايي نداشته كه اين را هم باز به ما بگويد تا ديگر اين‌ها را تكرار نكنيم.

جبارزاده ادامه داد: اگر هم بنا باشد كه در بودجه سال آينده اين تكاليف تكرار شود، با وجود آن كه اين‌ها را در بودجه 86 عمل نكرده و تخلف قانوني انجام داده‌اند و تاكنون هم پاسخگو نبوده‌اند، خواهش مي‌كنم به خاطر حرمت قانون و حفظ جايگاه مجلس درخواست كنيد كه به اين 7 سوال بيايند جواب دهند.

جبارزاده افزود: بازهم تكرار مي‌كنم اگر دولت لازم‌الوفا نمي‌داند بحث آن چه است كه بايد نمايندگان تصميم بگيرند و اگر هم مشكلات ديگري داشته بگويند تا آن‌ها را در لايحه سال 87 تكرار نكنيم كه منجر به تخلف مجلس شود.

حدادعادل تذكر جبارزاده را وارد دانست و گفت: همانطور كه ملاحظه كرديد بنده سوال شما را به رييس‌جمهور دادم و ان‌شاءالله ايشان يا نمايندگان دولت به اين سوال جواب مي‌دهند. خود ايشان هم گفتند كه از همكارانشان در كار بودجه خواهند خواست به اين سوالات پاسخ دهند.

وي افزود: هر زمان پاسخ آماده شود ما هم اميدواريم به آيين‌نامه عمل شود.

بازگشت به ليست
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر علی اکبرزاده میباشد