ائوز سایتینیزه خوش گلیب سینیز

امروز : 4/9/1399
 
 
 
æÈ ÓÇیÊ ÔÎÕی ϘÊÑ Úáی  ǘÈÑ ÒÇÏå
 
 
نطفه دموکراسی و جامعه مدنی در آذربایجان بسته شده است.(سید محمد خاتمی) 

 
پیوندهای روزانه
ترور مغنیه

 

دیروز خبر ترور این جوان مسلمان لبنانی را از تلویزیون شنیدم از اینکه جوانی به کام مرگ فرستاده شد بسیار ناراحت شده و به مسببینش لعنت فرستادم.

مرگ ایشان از طرف حزب اله لبنان شهادت  تلقی شد آن طوری که از خبرها درک می گردید وی در جنگ سی و چند روزه اسرائیل و لبنان جانانه مقاومت کرده و از کشورش دفاع نموده و اسرائیل را برای تصرف لبنان ناکام گذاشته بود از این بابت شهادت مغنیه برای همه طالبان رفع تجاوز،تاسف بار بود.

ولی امروز ازخبرها شنیدم که امریکا طبق ادعایش به علت تروریست بودن این جوان رشید لبنانی،25 میلیون دلار برای سر وی جایزه تعیین کرده و خواستار ترور ایشان بوده است که روز گذشته نیت امریکا برآورده شده و این سرکرده لبنانی در انفجار خودروئی در سوریه به سوی حق شتافته است.

این سئوال حالا در اذهان عمومی متبادر می شود که چگونه امریکا به خود اجازه می دهد که از آن سوی آبها آمده و مبارزین ملت ها در مقابل جور ، ستم و تجاوز را تروریست خطاب نموده و دستور ترور آنها را صادر می کند؟ و علی رغم تروریست بودن خود، شعار مبارزه با تروریست ها را سر می دهد؟ راستی امریکا خودش را مسخره می کند یا مردم آزاده جهان را ؟

من کاری با نیت افرادی چون بن لادن و غیره ندارم چون خیلی ها هستند که اعمال شان بدتر از بن لادن و دیگران است و اگر بن لادن و همچو انسان های کارهای غیر انسانی انجام می دهندضمن اینکه خود تروریست هستند صد بار منفورتر از تروریست ها هم می باشند ولی اینکه امریکا مهربانتر از دایه شده و بعد از این همه ترور ، راه اندازی جنگ و تجاوز و غیره ، پرچم مبارزه با تروریست ها را بر دوش گرفته و اسقلال و آزادی سایرین را برای حفظ منافع خود مورد تعدی و تجاوز قرار می دهد اصلا" قابل قبول نمی باشد.

اسرائیل با کدام مجوز وارد خاک لبنان شده بود که به سزای اعمالش هم رسید و از قبل و حالا مغنیه و سایر جوانان مسلمان را ترور کرده و می کند؟

از آن بدتر به امریکا چه ربطی دارد که در خاورمیانه به دنبال تروریست یابی قلابی بوده و از این بابت ادامه حضورش را در اقصی نقاط جهان قانونی جلوه دهد ؟

به نظر می آید که بر ملت هاست که پاسخ نظام های استبدادی را خودشان داده و بهانه ای بدست زورگویان بیگانه ندهند.

                                                                 

بازگشت به ليست
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر علی اکبرزاده میباشد