ائوز سایتینیزه خوش گلیب سینیز

امروز : 4/9/1399
 
 
 
æÈ ÓÇیÊ ÔÎÕی ϘÊÑ Úáی  ǘÈÑ ÒÇÏå
 
 
نطفه دموکراسی و جامعه مدنی در آذربایجان بسته شده است.(سید محمد خاتمی) 

 
پیوندهای روزانه
مرحله دوم و ؟ کرسی

مرحله دوم و ؟ کرسی
خاتمی: ردصلاحيت‌ها فاجعه بود
سیدحسن خمینی: تیغ ردصلاحیت‌ها بسیاری از دوستان را در همه گروه‌های جامعه مشمول لطف خود قرار داده است كه مایه تاسف است
انتقاد حسنی از ردصلاحیت‌ها: نباید با شخصیت افراد بازی کرد
درست است که هنوز نظر شورای نگهبان در مورد صلاحیت کاندیداها اعلام نشده است ولی از همین حالا هم می توان نتیجه را پیش بینی کرد
در مرحله مقدماتی بررسی صلاحیت ها از طریق هیات های اجرایی سرنوشت حدود 171 حوزه انتخابیه روشن شده بود  و بعضی از مردودین امیدوار به نظرات هیات های نظارت استان ها بودند که آن هم به جایی نرسید که هیچ  در بعضی حوزه ها دایره رد صلاحیت ها گسترده تر هم گردید تا جایی که حوزه های قابل رقابت به کمتر از 35 حوزه تقلیل یافت البته عده ای از نمایندگان فعلی و سایر کاندیدا ها تایید شده و در کنار کاندیداهای قبلی قرار گرفتند.
ولی اظهار نظرهای بزرگانی چون خاتمی ، سید حسن خمینی ،حتی حسنی و سایرین این نظر را قوت بخشید که شاید حوزه های رقابتی به کمترین رقم خود نزدیک شود و بعد از انقلاب اسلامی شاید راحت ترین رقابت در بین یک جناح  همین دوره هشتم باشد و از طرف دیگر شکننده ترین برخورد برای اصلاح طلبان تا این تاریخ  به حساب آید.
هرچه هست در حال سپری شدن است و نبایستی زیاد ناراحت شد چون در دوران مهرورزی به سر می بریم و هرچه از دوست رسد نیکوست خوشبختانه یا متاسفانه افرادی رد صلاحیت شده اند که برای خیلی از دوستان  تاسف خوردن زیاد لازم نیست و بایستی صبور باشند و در راه اسلام و انقلاب اسلامی نه قهر معنی دارد و نه انزوا ، چراکه وقتی دوستان جناح راست تصمیم دارند مشکلات کشور را به تنهایی حل نمایند درد سر بقیه را کم نموده و ایثار می کنند که این هم جای تشکر را دارد.
راستی از خودم سئوال می کنم چرا ما بایستی اینقدر سماجت کرده و سبب افزایش زحمات دوستان باشیم مگر کاندیدا کم است که ما برای ثبت نام از همدیگر سبقت می گیریم چه فرقی دارد که در مجلس شورای اسلامی اصلاح طلب باشد یا اصولگرا ؟ مگر هر دو گروه به دنبال اداره  کشور نیستند مگر ما انتخاب می شدیم چکاری می توانستیم بکنیم که آنها نمی توانند وانگهی مگر قرار نیست که مجلس ما باید مودب و سربه زیر باشد  اصلاح طلبان مگر در دوره ششم این روند را آزمایش نکردند؟ مگر دولت اصلاحات با تمامی قوایش مشغول انجام وظیفه نبود ؟ چه برداشتی دوستان اصولگرا ازعملکرد آن دولت 23 میلیون حامی داشتند؟
در نهایت این اصلاح طلبان بودند که متهم به حمایت از سوی خارجیان شدند و سایر موارد مطروحه که مجال آن نیست.
شاید عده ای نظرات دیگری داشته باشند من که نمی توانم از طرف سایرین نمایندگی کنم.
ولی این را باید بدانیم که اقلا" در دوره هشتم برای خیز برداشتن ما زود بوده و هست باید دو دوره دوستان دیگر ما در پارلمان رتق و فتق امور کنند و وقتی بعد از هشت سال باز هم مردم مصمم شدند که آرای بیست و چند میلیونی را داخل صندوق ها بریزند آن وقت موسم کار و خدمت دوستان نیز فرا می رسد که آن لحظه ها باز هم شیرین خواهد شد به قول معروف باید کسی به زیارت برود که او را می خواهند والا نه رفتنش ارزش دارد و نه می تواند برود.
این یک دستی دوستان در اداره امور کشور نشان از جدیت آنها برای حذف رقباست و من شخصا" از این بابت تشکر می کنم که خیلی راحت و در مراحل مختلف و سنجیده و بدون هیچگونه دغدغه این گامها را برداشتند و این نشانه مدیریت عالی آنهاست در واقع تمرینات خوبی قبلا" داشته اند و بارها این پروسه را تست و آزمایش کرده اند و خودشان را به پایان مسابقه رسانده اند امیدوارم که این تیم در آینده نیز گول نخورد و به سایر فینال ها هم برسد .
در هر صورت دوستان ما بازی را بدون مسابقه و در مراحل مقدماتی واگذار کردند در واقع بندهای 1و3 ماده 28 و نظایر آنها اساس کار را زیر سئوال برد چرا که بعد از بیست سال و اندی خدمت،تازه  به سنگین ترین جرایم متهم شدند تا بیایند این موارد را از خود بزدایند و احکام تبرئه بگیرند دوستان جناح راست بارها به فینال خواهند رسید .
شاید یکی از راه حلها این باشد که هیات های نظارت و شورای محترم نگهبان روش برائت را ارئه نمایند تا دوستان در دوره های بعد گرفتار این بندها نشوند.
در هر صورت در دوره هشتم مجلسی آرام،ساکت،حرف شنو، با متانت و نمک پرورده خواهیم داشت.

بازگشت به ليست
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر علی اکبرزاده میباشد