ائوز سایتینیزه خوش گلیب سینیز

امروز : 8/9/1399
 
 
 
æÈ ÓÇیÊ ÔÎÕی ϘÊÑ Úáی  ǘÈÑ ÒÇÏå
 
 
نطفه دموکراسی و جامعه مدنی در آذربایجان بسته شده است.(سید محمد خاتمی) 

 
پیوندهای روزانه
مرحله اول 171 کرسی

صفدر حسینی رييس كميته‌ي امور استان‌هاي ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان :
... ما اكنون از 255 كرسي، تنها در 84 كرسي امكان رقابت داريم." ابراز عقيده كرد: جناحي كه جناح اصلي كشور بوده و انقلاب را از آن خود مي‌داند و مي‌تواند مشكلات مردم را حل كند با وجود اين عملكردها از خدمت به مردم محروم شده است.
خاتمی: رقابت در انتخابات عملا منتفی شده است
 جنتی: قبل از انقلاب هر كسی را می‌خواستند از صندوق در می‌آمد
اینک که روزهای حساس و باور نکردنی در حال سپری شدن است و بخش اعظمی از دوستداران انقلاب اسلامی به عنوان اصلاح طلب یا هر طیف فکری دیگر  که برای خدمت به کشور و مردم شریفش ثبت نام کرده و مشتاقانه افکار و ایده های خودشان را می خواستند در معرض آرای مردم قرارداده و در صورت انتخاب در جایگاه نماینده مردم فهیم و آگاه کشورشان  در خدمت آنها باشند متاسفانه باز هم به عناوین مختلف از حضور آنها تا این لحظه ممانعت به عمل آمده و در مسیر خدمت رسانی کشور بدین طریق راه بندان و موانع ایجاد شده است.
آماری که تا این موقع به دست آمده نشان از ریزش شدید ثبت نام کنندگان دارد بطوریکه از 255 کرسی فقط 84 کرسی برای  رقابت باقی مانده ( طبق اعلام صفدر حسینی ) که در این حوزه ها هم همه ثبت نام شده ها شاید موفق به عبور از مسیرهای پرسنگلاخ انتخابات نشوند.
اشاره ای زیادی لازم نیست اغلب کاندیداها با رمز 1- 3 ماده 28 و مواد مشابه آن مردود گردیده و از دایره رقابت خارج شده و خیال اصولگرایان منصف و بیطرف در انتخابات را راحت ساخته اند در واقع رد شدگان خود مشتاق به رد شدن بوده وکسی را نباید در این رابطه ملامت کردبه قول معروف که شخصی در گذشته به پدر مرحوم کسی فحش می داده و پسر آن مرحوم از این بابت ناراحت و معترض میشود که فحاش می گوید عزیز من این پدر شماست که باعث توهین من می شود و یا او اجبارا" خودش را مستحق توهینات من می کند و مثل ما مردودین هم همین است یعنی ما اعضای محترم هیات های اجرایی را  به درد سر انداختیم و آنها را از استراحتشان باز داشتیم و خواهش کردیم تا ما را رد صلاحیت کنند.
و شاید از چهار ، پنج سال پیش این برنامه را ماها چیده بودیم این بیچاره ها چکار کنند اینها که اهل ماده و تبصره نیستند اینها مامورند و معذور و شاید هم اینگونه امور را برای خودشان یک مجاهدت و کار خیر تلقی می کنند چرا که شاید دیگربار راهشان هرگز از این مسیر نخواهد افتاد.
اما آنچه مهم است این است که حداقل با فرض سه نظر فوق ما مواجه هستیم:
1- رييس كميته‌ي امور استان‌هاي ستاد ائتلاف اصلاح‌طلبان بر اساس آمار بدست آمده می گوید تکلیف  171 کرسی از 290 کرسی مجلس هشتم بدون درد سر و ناراحتی و حتی برگزاری انتخابات روشن و مشخص شده است یعنی مجلس برای تشکیل جلسات رسمی خود به 22 کرسی دیگر نیاز دارد این یعنی روان کردن کارها و به زحمت نینداختن مردم شریف  حوزه های مربوطه.
 در این رابطه باید از نمایندگان محترم حداقل 10 در صد مردم درمجلس نیز به خاطر ارائه طرح دوفوریتی عدم چاپ پوستر کاندیداها تشکر کرد چراکه آنها نیک می دانند که دیگر رقابتی نمانده که نیازی به پوستر و تبلیغات و غیره هم باشد
2- شخصی به نام محمد خاتمی که قبلا" گویا رئیس جمهور مانندی بوده و اغلب گرانی های امروز را هم ایشان باعث شده اند و متاسفانه بخش اعظم مردم هم که جای تامل دارد ایشان را دوست دارند شخصی که با حمایت از نهادهای مدنی باعث زیاده خواهی مردم شده و آنها را به اداره کشور به وسیله خودشان تشویق نمود و در نتیجه در بین اقشار مختلف برایش و ایده اش جایگاهی باز شده و با این کارش دگراندیشی را در بین آحاد شهروندان ترویج کرد آنقدر مسامحه کاری نمود تا یا وزرایش را کتک زدند و یا مجبور به استعفا کرده و از دایره مدیریت کشور خارج ساختند به این کارها هم بسنده ننموده به طرح گفت و گوی تمدن ها و فرهنگ ها در بین ملل جهان روی آورد. همان خاتمی که از پاسخ گو بودن مقامات سخن به میان آورده و خودش در پاسخ به سئوالات دانشجویان مورد اهانات مختلف قرار گرفته و نتوانست دستور بازداشت دانشجویان را صادر نماید و یا اینکه با شناسایی پروژه قتلهای زنجیره ای از قتل سایر معاندین و مخالفین جلوگیری کرد و اخیرا" هم به کنفرانس داووس رفته و باز هم در معرفی عابرومندانه نظام اسلامی تلاش نموده تا بخشی از ناشی کاری های ایجاد شده در سیاست خارجی گذشته متصل به حال و آینده را بازسازی کند تا بلکه دولت مردان زورگوی خارجی هی به فکر منافع ملی خودشان نباشند ( البته چین به علت زیادی جمعیتش مجبور است پول نفت را به علت عدم قبول بانکهای ایرانی از سوی بانکهای خودش نقدی پرداخت کند)  گفته که : رقابت در انتخابات عملا منتفی شده است
3- از طرف دیگر مرد شریفی که مورد احترام همه مردم ایران هم هستند فرموده که :   قبل از انقلاب هر كسی را می‌خواستند از صندوق در می‌آمد. و یقینا" منظور ایشان  دولتهای قبل از انقلاب بوده و به حق هم می فرمایند اقلا" در منطه ای قبل از شمارش آرا نماینده مردم انتخاب شده بود که کاری بسیار ناپسند و نامیمون است البته خود میمون یعنی مبارک.
حال با این توضیحات و نقل روایات بزرگان و مسئولین راستی فرق انتخابات آنچنانی با این انتخابات در چیست ؟ اینکه بگوییم کاندیداهای ما دارای شرایت بهتر از گذشته هستند و دارای مدارج علمی بالاتری می باشند و خارج دیده و داخل تجربه آموخته و جبهه رفته و زحمت کشیده هستند شکی نداریم
ولی این را هم بگوییم که به کشتی گیرانی شباهت دارند که در حوزه های بدون رقیب به تنهایی باید مبارزه کنند و صد البته که داور و مربی هم در این مسابقه لازم نیست چراکه باختی ، فولی و ایرادی وجود نخواهد داشت و یک روز انتظار در روز رای گیری برایشان بی مزه و خواب آور می باشد
از این هم که بگذریم اگر در گذشته هر که را می خواستند از صندوق بیرون می آوردند حالا دیگر به شکلی در آمده که لازم نیست کاندیداها را وارد صندوق کرده و بعد بیرون بکشیم  من فکر می کنم الآن دیگر دانش فنی و روال و سلیقه ها متفاوت شده و اصلا" نیاز به آن نیست بلکه الآن قبل از آنکه رای گیری انجام شود نتایج معلوم است بطوریکه مشکل 171 کرسی از حالا حل شده و این مژده بسیار گرانقیمتی است که بایستی به اطلاع اهالی شریف حوزه های مذکور رساند که در انتخاب فرد نظرشان به لطف مساعی دست اندرکاران انتخابات  دچار پارادکس نخواهند شد اصلا" فرد مورد نظر تقریبا" تعیین شده است. این یکی دیگر از مزایای گزینش از قبل و شایسته سالاری است  با این اوصاف نمی دانم فرمایش ارائه شده در رابطه با تفاوت هر که را خواستی از صندوق بیرون بیار با هر که را خواستی قبل از رای گیری انتخاب کن در چیست؟
آنچه مورد نظر ملت است یقینا" انتخاب احسن می باشد به شرطی که احسن ها در دسترس انتخاب کنندگان باشند و اجازه انتخاب به رای دهندگان داده شود و الا مسابقه بدون رقیب امکان پذیر نمی باشد.
مردم چه گناهی دارند که فرزندان انقلاب بعد از 29 سال تلاش وتقلا به بی اعتقادی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و عدم التزام عملی به قانون اساسی و ... گرفتار شده و از صحنه های رقابت به خارج گود کشانده می شوند.گناه کدام سازمان است که در اداره این عزیزان کوتاهی کرده و باعث از دست رفتن این سرمایه ها ملی شده و می شود ؟ 

بازگشت به ليست
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به دکتر علی اکبرزاده میباشد